Szkolne jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W tym roku to piękne przedstawienie zorganizowała dla nas II i III klasa. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice byli zachwyceni piękną scenografią i grą naszych aktorów. Dzieci wcieliły się w role Józefa, Maryi, pastuszków, aniołków, trzech królów. Nie zabrakło także gwiazdeczek i zwierzątek. Wszyscy oni przybyli, aby złożyć pokłon narodzonemu w ubogiej stajence Jezusowi. Uczniowie na scenie śpiewali kolędy, tańczyli i pięknie recytowali. Każdy na sali był pod wrażeniem całego widowiska. Dzięki naszym zdolnym uczniom mogliśmy poczuć prawdziwą magię świąt. Ogromne podziękowania i ukłony kierujemy do uczniów klasy II i III oraz dla pań: Iwony Szkutnik, Anny Łapy i Ewy Bieleckiej za przygotowanie tegorocznych jasełek.
Wigilia to czas szczególny dla nas i naszych bliskich. Dlatego cieszy nas to, że również nasi uczniowie pamiętają o tym, aby celebrować ten piękny obyczaj. Prawie wszystkie klasy zorganizowały swoje wigilie. Był to moment na rozmowy o rodzinnych tradycjach, częstowanie się przyniesionymi smakołykami i śpiewanie kolęd. Przecież klasa i wychowawca to taka nasza „druga rodzina”.